Zestaw do sałat/lodów – Ludwik Fiedorowicz

Zestaw do sałat/lodów – Ludwik Fiedorowicz

Szkło sodowe barwione w masie;

HSG Ząbkowice? (ob. dąbrowa Górnicza), ok 1970 rok;

Wymiary: duża misa 13 x 22 cm, małe miski 8 x 13 cm;

CENA: 280 zł


Ludwik Fiedorowicz (ur. 1948r.) – Urodzony w 1948 roku w Rzeczce, polski artysta plastyk, projektant szkła użytkowego. Studiował na Wydziale Szkła w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych we Wrocławiu. Po zakończeniu studiów podejmował współpracę z Hutą Szkła Gospodarczego „Hortensja” w Piotrkowie Trybunalskim, Hutą Szkła Gospodarczego w Ząbkowicach, Hutą Szkła w Siemianowicach Śląskich. W latach 70′ pracował w Hucie Szkła „Staszic” w Dąbrowie Górniczej, gdzie zajmował stanowisko dyrektora artystycznego.

Uczył w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych w Dąbrowie Górniczej. W 1993 roku objął stanowisko plastyka miejskiego w Sosnowcu.
Brał udział w wielu wystawach krajowych i zagranicznych. W 1977 roku zdobył III Nagrodę i Brązowy medal w kategorii szkła unikatowego na Ogólnopolskiej Wystawie Szkła Artystycznego i Użytkowego w Katowicach oraz w 1979 roku wyróżnienie na Ogólnopolskiej Wystawie Szkła Unikatowego i Przemysłowego w Katowicach.
Jego prace znajdują się w zbiorach Muzeum w Sosnowcu, Muzeum w Gliwicach, Muzeum Narodowym we Wrocławiu oraz w zbiorach prywatnych.